Stowarzyszenie

Dzieciaki Chojraki, Stowarzyszenie Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej to grupa zaangażowanych lekarzy, rodziców i ludzi dobrej woli, którzy od 1999 roku aktywnie działają na rzecz Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Wieloletnim kierownikiem Kliniki i  prezesem Stowarzyszenia, jest prof. dr hab. Jacek Wachowiak. Od ponad 20 lat wspieramy nie tylko dzieci z Wielkopolski, ale także te przyjeżdżające z całej Polski do transplantacji szpiku w poznańskiej Klinice. 

Każdego roku w Klinice, którą wspiera Stowarzyszenie rozpoznaje się nowotwór u kolejnych 90 – 110 dzieci z Poznania i Wielkopolski, a pod opieką wspaniałego personelu medycznego zawsze pozostaje ogółem kilkaset dzieci i młodzieży do 18 r. ż. z chorobą nowotworową.  Pozostają one pod kontrolą przyklinicznej Poradni Onkologicznej oraz Poradni Transplantacji Szpiku.

Wspomóż Klinikę

Wciąż jest wiele do zrobienia. Wspomóż Stowarzyszenie i przyłącz się do poprawy warunków leczenia dzieci i wsparcia dla ich rodziców.