/upload/content/pictures/20lat-baner-www-2.png
Zobacz jak możesz pomóc lub
Firma lub organizacja
30-09-2019

20- lecie Dzieciaków Chojraków

Jubileuszowe spotkanie Biorców i Dawców szpiku z okazji 30-lecia Oddziału Transplantacji Szpiku Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UMP oraz 20-lecia Stowarzyszenia Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej - Dzieciaki Chojraki

Chcemy podziękować Wszystkim, którzy 12 października 2019r. byli z nami, przyjechali z całej Polski by świętować jubileusz Kliniki i Dzieciaków Chojraków. Emocje i wspomnienia, jakie towarzyszyły tego dnia uświadomił nam jak ważne są takie spotkania. Podczas jubileuszu nie zabrakło pacjentów i ich rodziców, lekarzy, pielęgniarek, którzy po wielu latach wspominali wspólne chwile na oddziale.

Artystycznych wrażeń podczas spotkania dostarczył znakomity Zespół Audiofeels.

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Dziękujemy naszym przyjaciołom: 
Centrum Kultury ZAMEK w PoznaniuSTAR Art Organizacja imprez dla dzieciChigo Agency, Signal Group, Piekarnia Ławica, na których zawsze możemy liczyć.
????????????????????????????
Niesamowita ekipa wolontariuszy, która na co dzień wspiera dzieci i rodziców przebywających w Klinice, sprawiła, że wszystko przebiegło uroczyście i sprawnie. Bernadeta, Marianna, Monika, Kasia, Magdalena, Agnieszka, Alicja, Karolina, Hania, Magda, Monika, Julita, Ali, Maciej, Amelia, Marcin, Karol, Olek - DZIĘKUJEMY????????????

 

RELACJA Z PRZEBIEGU IMPREZY - ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA FILM!

              W sobotę 12 października w pięknych wnętrzach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyło się Jubileuszowe Spotkanie Biorców i Dawców Szpiku z okazji 30-lecia Oddziału Transplantacji Szpiku Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UMP i 20-lecia Stowarzyszenia Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej - Dzieciaki Chojraki. Przybyło wielu byłych pacjentów, często z całymi rodzinami, a nawet potomstwem. Wydarzenie uświetnili przyjaciele, niezwykli ludzi, którzy od lat wspierają Klinikę i kibicują działaniom Dzieciaków Chojraków. Z ogromną przyjemnością gościliśmy Jędrzeja Solarskiego, Wiceprezydenta Miasta Poznań, prof. Ryszarda Marciniaka, Prorektora ds. Studenckich i Dydaktyki, prof. Macieja Cymersa, Prodziekana Wydziału Lekarskiego, prof. Jana Styczyńskiego, Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Swoją obecnością zaszczycili nas także kierownicy zaprzyjaźnionych klinik, instytucji oraz niezastąpiony personel Oddziału TSK.

              Części naszych gości mieliśmy zaszczyt wręczyć symboliczne podziękowania w postaci Chojrakowego Medalu. Panu Grzegorzowi Potrzebowskiemu, Dyrektorowi Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego za wsparcie podczas starań o pozyskanie środków na budowę nowej Kliniki Onkologii i Hematologii Pediatrycznej. Fundacji DKMS, na ręce pani prezes Ewy Magnuckiej-Bowkiewicz, za gotowość dofinansowania budowy nowej Kliniki. Panu Waldemarowi Górce, który od kilkunastu lat organizuje coroczną akcję Tennis Art Cup na rzecz Dzieciaków Chojraków. Państwu Danucie i Janowi Lisom za wielokrotny zakup pomp infuzyjnych. Podziękowania otrzymali także organizatorzy różnych akcji, dzięki którym Stowarzyszenie staje się coraz bardziej rozpoznawalne, a potrzeby dzieci leczonych w Klinice sprawniej są realizowane, min: RogaLove, Wartą dla Chojraków, For Run - Grzegorz Urbańczyk, agencja ChiGo, sztab Ławica. Medalem wyróżniliśmy Wielkopolskie Centrum Onkologii oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. W gronie uhonorowanych nie zabrakło CK Zamek, które wielokrotnie gościło i wspierało Dzieciaki Chojraki przy realizacji wydarzeń. Medal Chojraka przyjęła także Komenda Miejska Straży Pożarnej, która od lat obejmuje nas patronatem honorowym.

              Po części oficjalnej Jubileusz uświetnił koncert zespołu Audiofeels, który wykonał światowej sławy hity muzyki popularnej w oryginalnych aranżacjach wokalnych. Następnie, hołdując wieloletniej tradycji, poprosiliśmy biorców i dawców szpiku wraz z rodzinami, lekarzy, pielęgniarki i przyjaciół Dzieciaków Chojraków o zrobienie wspólnego zdjęcia. Cieszymy się, że przy każdym Jubileuszu jest nas coraz więcej. Kolejną atrakcją był poczęstunek, podczas którego byliśmy świadkami wielu wzruszających spotkań, podziękowań i wspomnień. Dzieci w tym czasie zapraszaliśmy na animacje przygotowane przez niezastąpioną drużynę ze StarArt. Po raz kolejny ważnym elementem Jubileuszowego spotkania okazała się wystawa fotografii, na której znalazły się zdjęcia Moniki Ziętarskiej, Marka Lapisa oraz z archiwum Stowarzyszenia. Jesteśmy dumni, iż historia Oddziału TSK oraz Dzieciaków Chojraków zapisuje się każdego dnia i choć naznaczona jest skrajnymi emocjami, jest tu miejsce na radość i szczęście.

               Dziękujemy naszym Gościom - dzięki takim spotkaniom codzienna praca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową nabiera szerszego wymiaru. Następne spotkanie za pięć lat.