Facebook
YouTube
logo

Dzieciaki Chojraki, Stowarzyszenie Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej

Klinika Onkologii, Hematologii i
Transplantologii Pediatrycznej UM w Poznaniu

Chcemy zapewnić dzieciom z chorobą nowotworową
najlepsze leczenie,
w najlepszych warunkach,
najlepiej przy Mamie !
fot. Marek Lapis
ramka

Facebook AKTUALNOŚCI Z NASZEGO FACEBOOKOWEGO PROFILU

Dzięki współpracy z Centrum Hajdasz 💃 po raz drugi uczestniczymy w karnawałowej imprezie na MTP ❤️ ➡️ Nasi wolontariusze obsługują szatnie, a wszystkie pozyskane w ten sposób pieniądze wesprą Dzieciaki Chojraki. ❣️Dziękujemy Piekarnia Ławica za pączki i jagodzianki 🍩🍩, które wszystkich wprawiły w cudowne nastroje 😍 Więcej informacji...


Szanowni Państwo !
Drodzy Przyjaciele i Darczyńcy naszego Stowarzyszenia !

Od ponad 16 lat Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Transplantacji Szpiku u Dzieci działa na rzecz Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu, która jest jedynym w Wielkopolsce ośrodkiem leczenia nowotworów u dzieci i młodzieży oraz jednym z 6 największych spośród 18 tego typu ośrodków w Polsce. Jak wynika danych epidemiologicznych, demograficznych oraz badań prowadzonych w Klinice:

 • choroby nowotworowe nadal są najczęstszą przyczyną zgonów wśród dzieci powyżej pierwszego roku życia. Wszystkie nowotwory u dzieci są nowotworami złośliwymi i tym samym zawsze zagrażają życiu dziecka.
 • obecne zasoby infrastrukturalne Kliniki są niewystarczające, a  warunki hospitalizacji nie spełniają aktualnych standardów obowiązujących w onkologii dziecięcej.
 • deficyt zasobów infrastrukturalnych będzie dalej narastał w związku z rosnącą w populacji dzieci zapadalnością na choroby nowotworowe oraz w związku z tym, że dzięki postępom w onkologii dziecięcej możemy coraz skuteczniej i coraz dłużej walczyć o życie dzieci stosując nie tylko pierwszą, ale w przypadku nawrotów choroby nowotworowej, także drugą, a w razie potrzeby nawet trzecią linię leczenia.
 • brak jest zaplecza socjalnego gwarantującego realizację prawa dzieci z chorobą nowotworową do tego, aby przez cały okres hospitalizacji przebywali przy nich rodzice zapewniający wsparcie i pielęgnację podczas długotrwałego i obciążającego leczenia onkologicznego.

W związku z tym rodzice i lekarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu podjęli kolejne duże wyzwanie, którego celem jest budowa nowego onkologicznego skrzydła Szpitala.

Zaplanowana rozbudowa posiada zarówno dokumentację budowlaną, sfinansowaną przez Stowarzyszenie, jak i niezbędne pozwolenie na budowę oraz decyzję środowiskową i jest gotowa do realizacji (w załączeniu wizualizacja obiektu). Wartość inwestycji skosztorysowano na poziomie 30 mln złotych.

Od kilku lat aktywnie poszukujemy możliwości sfinansowania projektu prowadząc zbiórkę publiczną w ramach akcji charytatywnej (obecnie pod hasłem „Dzieciaki Chojraki”), a przede wszystkim czyniąc we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu starania o pozyskanie środków ze źródeł europejskich, niestety jak dotąd bez powodzenia. Stąd, zwracamy się – także w imieniu rodziców dzieci z chorobą nowotworową – z serdeczną i wielką prośbą o pomoc w realizacji projektu !


Wizualizacja projektu:

Więcej informacji:
- plik PDF - Zarys projektu - karta informacyjna

Zachęcamy do wsparcia naszego Stowarzyszenia poprzez przekazanie darowizny.

Można to zrobić na kilka sposobów:

 • Przekaż kwotę poprzez płatność internetową
 • Przekaż kwotę pieniężną na konto bankowe PKO BP: 23 1020 4027 0000 1702 0031 2207
 • Przekaż 1% podatku poprzez wpisanie numeru Organizacji Pożytku Publicznego
  na deklatacji PIT KRS: 0000102034
 • Wypełnij swoją deklarację PIT on-line lub ściągnij program i przekaż 1% podatu.
Uzyskane środki pomogą:
 • stworzyć warunki do całodobowej obecności rodziców w szpitalu przy dziecku z chorobą nowotworową
 • skutecznie zwalczać nowotwory u dzieci wspierając leczenie i badania naukowe onkologii oraz transplantacji szpiku u dzieci
BARDZO DZIĘKUJEMY